MIS ON PARKUUR?

PARKUUR

Parkuur on spordiala, kus läbitakse ümbritsevas keskkonnas paiknevaid takistusi võimalikult kiirelt ja efektiivselt. Takistuste ületamiseks on väga palju erinevaid tehnikaid, mille omandamine arendab jõudu, osavust, koordinatsiooni ja julgust. Lisaks arendab spordiala ka loovat mõtlemist, kuna iga takistus on erinev.

Parkuur on igaühele väljakutseid pakkuv ala, seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Parkuur sobib igale vanuseastmele, kellel vähegi huvi liikumise vastu ning soov natuke ronida ja oma keha võimeid avastada.

FREERUN

Kuna parkuur oma olemuselt on kiire, efektiivne ja sirgjooneline, siis freerunis see aspekt ei kehti. Freerunis kasutatakse parkuuri tehnikad, sidudes need erinevate liikumistega, nagu näiteks akrobaatika, tants, võitluskunstid jne. Freerun on täielik vaba liikumine, kus piirideks ainult sinu enda loomingulisus.

Sõltuvalt sellest, millisest suunast inspireeritud ollakse, areneb välja ka oma stiil ning mida loomingulisem ja omapärasem, seda ägedam! Viimase kümne aasta jooksul on freerun maailmas kõvasti populaarsust kogunud ning harrastajate arv kasvab järk-järgult!